Blog

Czym są media relations?

W dzisiejszych czasach media uznawane są za czwartą władzę. O ile jeszcze do niedawna można było uznawać to jedynie za metaforę, o tyle obecnie rzeczywiście to co pojawia się w mediach może mieć znaczący wpływ na naszą opinie o otaczającym nas świecie. Najlepszym tego przykładem są reklamy, na które często jesteśmy bardzo podatni. Wiele osób ma również to do siebie, że przyjmuje za pewnik wszelkie wiadomości, które pojawiają się w popularnych mediach.
Tak duże ich znaczenie sprawia, że w każdej większej firmie i korporacji potrzebni są specjaliści odpowiedzialni za tak zwane media relations, czyli tłumacząc na język polski – relacje z mediami. Nie trudno jest się domyśleć, że takie działanie ma ogromne znaczenie. Bardzo często popularność danej korporacji uzależniona jest przede wszystkim od tego, jak kreują ją media. W tym przypadku nie liczy się nawet to, w jaki sposób przedstawiają nas media, a liczy się jedynie rozgłos, który może pomóc nam wykorzystać całą sytuacje do naszych potrzeb, a tym samym zdobyć nowych klientów.
Oczywiście takie działanie byłoby niemożliwe, gdyby nie odpowiednie osoby, czyli pracownicy PR, odpowiedzialni za media relations. Do ich kompetencji należy na przykład tworzenie komunikatów prasowych, które opisują aktualne wydarzenia w firmie, czy też organizowanie konferencji prasowych, które są doskonałą szansą na zaprezentowanie się przed dziennikarzami. Specjaliści z dziedziny media relations są obecnie bardzo pożądani, co jednak nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że dobre wykorzystanie mediów może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu naszej firmy.

Categories: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Przejdź do paska narzędzi